Poważny wypadek na drodze wojewódzkiej 212 w Lipnicy w powiecie bytowskim. Dzisiaj (14.11) przed godz. 7.00 rano osobowy seat potrącił dwie nastolatki przechodzące przez przejście dla pieszych. Jedna z dziewczynek zdążyła odskoczyć, druga natomiast została uderzona przez auto.
Jak wstępnie ustalili nasi policjanci, kierująca seatem potrąciła piętnastolatki gdy te były na przejściu dla pieszych. Jedna z dziewczynek została zabrana przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala z ciężkimi obrażeniami. To są głównie obrażenia głowy. Druga zaś nie została ranna, nie wymagała dalszej hospitalizacji. Ona zdążyła odskoczyć przed konfrontacją z tym pojazdem. Nasi policjanci stale pracują na miejscu, zabezpieczają ślady technik wykonuje oględziny.
Mówi Weekend FM oficer prasowy KPP Bytowie Dawid Łaszcz.
Seatem kierowała 44-letnia mieszkanka powiatu chojnickiego. Kobieta była trzeźwa. Piesze to mieszkanki gminy Lipnica. Policjanci wyjaśniają obecnie wszystkie okoliczności tego zdarzenia.
Utrudnienia już się zakończyły.


















