Były burmistrz Kamienia Krajeńskiego Wojciech Głomski wygrał sprawę sądową z gminą. Sąd Okręgowy w Bydgoszczy orzekł dziś (4.03) na jego rzecz ponad 100 tysięcy złotych odprawy rentowej, wraz z odsetkami i kosztami procesu.
Były burmistrz złożył wniosek w tej sprawie jeszcze w ubiegłym roku, ale obecna burmistrz Natalia Marciniak odmówiła wypłaty odprawy, bo - jak argumentowała - były burmistrz kandydował w wyborach, a zachorował w ostatnim dniu stosunku pracy.
Oczywiście szanujemy decyzję sądu, wystąpimy też o oficjalne uzasadnienie. Wówczas też podejmiemy decyzję, czy złożymy apelację. Zostaje kwestia zastanowienia się, czy gdyby pan Wojciech Głomski wygrał wybory, czy również 7 maja w dniu ślubowania złożył L4 i ogłosił wszem i wobec, że jest niezdolny do pracy.
Powiedziała nam tuż po ogłoszeniu wyroku burmistrz Kamienia Natalia Marciniak.
Burmistrz przypomina także, że takich pieniędzy na odprawę rentową dla byłego burmistrza w budżecie gminy nie ma.
Ja tylko przypomnę, że jest to kolejna odprawa, jaką pan Głomski miałby otrzymać. Już jedną trzymiesięczną po odejściu z urzędu otrzymał, więc to jest kolejna, którą będziemy mu wypłacać. Jest też kwestia do zastanowienia tutaj ja razem z radnymi, z której inwestycji zrezygnujemy, bo to na pewno się odbędzie kosztem inwestycji.
Były burmistrz Kamienia Wojciech Głomski konsekwentnie odmawia komentarza w tej sprawie.














