Pogoda coraz bardziej zachęca do podróży rowerem, ale należy to robić po trzeźwemu. O tym przekonali się cykliści, których zatrzymali policjanci w gminie Śliwice.
Pierwszego z nich policjanci zatrzymali w Śliwiczkach. Urządzenie pomiarowe wskazało, że w organizmie 65-latka znajdują się blisko 2 promile alkoholu. Kolejny miłośnik jednośladów został zatrzymany w Sliwicach. Mundurowi ustalili, że 33-latek kierował rowerem mając niespełna 0,8 promila.
Mówi Weekend FM oficer prasowy KPP w Tucholi Łukasz Tomaszewski.
Zatrzymani będą musieli teraz zapłacić wysokie grzywny.














