72-latek oszukany metodą "na inwestycję". Mężczyzna kliknął w załączony link i odebrał telefon od rzekomego maklera

"Z jego konta osobistego zginęło ponad 100 tys. zł".

72-latek oszukany metodą na inwestycję. Mężczyzna kliknął w załączony link i odebrał telefon od rzekomego maklera

Mieszka w powiecie wejherowskim, ale zainwestować na giełdzie postanowił podczas pobytu w kościerskim szpitalu. 72-latek, który w sieci trafił na reklamę szybkiego zysku, stracił ponad 100 tys. zł.

Mężczyzna kliknął w załączony link, a potem odebrał telefon od rzekomego maklera.

- Poszkodowany miał tylko zainstalować oprogramowanie, które przyczyni się do tego, że zdobędzie bardzo dużo pieniędzy. Mężczyzna uwierzył, ściągnął to oprogramowanie i po krótkim czasie z jego konta osobistego zginęło ponad 100 tys. zł. W tej sprawie policjanci prowadzą postępowanie. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Piotr Kwidziński

Mówi Weekend FM oficer prasowy policji w Kościerzynie Piotr Kwidziński. I apeluje, aby nie instalować oprogramowania z nieznanych źródeł oraz nie udostępniać danych do bankowości elektronicznej osobom trzecim.

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno