Oszuści działający w sferze elektronicznej znów dali o sobie znać. Tym razem ich ofiarą padła 24-latka z gminy Debrzno. Kobieta chciała sprzedać koszulkę i wtedy skontaktował się z nią nieuczciwy kupujący. W trakcie domniemanej transakcji pokrzywdzona kliknęła w link, który pozwolił przestępcy na uzyskanie danych jej konta w banku. Zanim kobieta zorientowała się w sytuacji, sprawca przelał z jej rachunku ponad 16 tys. zł. Sprawę bada teraz policja.
Policjanci prowadzą w tej sprawie czynności, zabezpieczają materiał dowodowy i współpracują z bankiem, by ustalić sprawcę oraz prześledzić przepływ pieniędzy. Zwracamy uwagę, że w takich sytuacjach kluczowe jest jedno: chwila zatrzymania i refleksji. Jeśli ktoś w internecie naciska na szybkie kliknięcie w link, instalację aplikacji albo podanie danych osobowych, to powinien być to dla nas sygnał ostrzegawczy.
Mówi Weekend FM oficer prasowa KPP w Człuchowie Agnieszka Prorok.
Mundurowi podkreślają, że metody oszustów mają wiele odsłon i każdorazowo należy zachować czujność.














