Chciała sprzedać koszulkę, straciła 16 tys. zł. Mieszkanka gminy Debrzno oszukana podczas transakcji internetowej

Sprawę bada teraz policja.

Chciała sprzedać koszulkę, straciła 16 tys. zł. Mieszkanka gminy Debrzno oszukana podczas transakcji internetowej
fot. Wojciech Piepiorka

Oszuści działający w sferze elektronicznej znów dali o sobie znać. Tym razem ich ofiarą padła 24-latka z gminy Debrzno. Kobieta chciała sprzedać koszulkę i wtedy skontaktował się z nią nieuczciwy kupujący. W trakcie domniemanej transakcji pokrzywdzona kliknęła w link, który pozwolił przestępcy na uzyskanie danych jej konta w banku. Zanim kobieta zorientowała się w sytuacji, sprawca przelał z jej rachunku ponad 16 tys. zł. Sprawę bada teraz policja.

Policjanci prowadzą w tej sprawie czynności, zabezpieczają materiał dowodowy i współpracują z bankiem, by ustalić sprawcę oraz prześledzić przepływ pieniędzy. Zwracamy uwagę, że w takich sytuacjach kluczowe jest jedno: chwila zatrzymania i refleksji. Jeśli ktoś w internecie naciska na szybkie kliknięcie w link, instalację aplikacji albo podanie danych osobowych, to powinien być to dla nas sygnał ostrzegawczy.

Agnieszka Prorok

Mówi Weekend FM oficer prasowa KPP w Człuchowie Agnieszka Prorok.

Mundurowi podkreślają, że metody oszustów mają wiele odsłon i każdorazowo należy zachować czujność.

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno